Корона изнедрила нову професију: Бојани из Врања гости кафића се до јесенас смешкали а сад је и опсују, ево зашто

Курир 14.12.2021
Корона изнедрила нову професију: Бојани из Врања гости кафића се до јесенас смешкали а сад је и опсују, ево зашто

БЕОГРАД - Пандемија коронавируса је донела и ново занимање – ковид редар, кога сваки угоститељски објекат и трговина са више од три запослена мора да има.

Контролишу да ли се посетиоци и радници придржавају мера за одбрану од пандемије као и зелене ковид пропуснице у ресторанима и кафићима после 20 сати, али се сусрећу и са проблемима, објавио је РТС. Главна задужења Бојане Алексић из Врања до почетка октобра била су да угости људе у кафићу, али и да их опомиње да држе одстојање и маске на лицу. Од увођења занимања ковид редар контролише и зелене пропуснице, а за то мора да има видљиву ознаку. "Неко те чудно

Прочитајте још

Кључне речи

Региони, најновије вести »