Šestogodišnja karatistkinja iz Leskovca pokorila Evropu, naredni cilj medalja na Olimpijskim igrama [video]

Južne vesti 09.01.2022  |  Marko Mitić Južne vesti

Sa 6 godina Mila Nikolić iz Leskovca uspela je da u 2021. godini postane evropski karate prvak u disciplini kihon-kumite, dok je u katama osvojila srebrnu medalju.

Mila i njen trener Jelena Stanojević imaju zajednički cilj - medalju na Olimpijskim igrama, a to će uspeti, kako kažu, samo ako nastave vredno da rade. Karatisti Unsu-a su na 35. Evropskom prvenstvu u karateu koje je održano u Beogradu krajem oktobra prošle godine osvojili 16 medalja, ali se ipak ime Mile Nikolić izdvojilo, s obzirom na to da je uspela da osvoji dve medalje, a da još nije ni školarac. Mila se seća takmičenja u Beogradu, koje je po njenim rečima