Ерупција покренула Цунами: Главни град Тонге прекривен водом и вулканским пепелом, велики таласи стигли до обала Јапана и САД (фото, видео)
Блиц 16.01.2022

Велика вулканска ерупција у Тонги покренула је цунами таласе широм Тихог океана и нанела "велику штету" у главном граду ове острвске земље, који је покривен прашином, али пуне размјере нису познате пошто су везе у прекиду и данас.
Јучерашња ерупција била је толико снажна да је детектована широм света, а цунами је стигао до обала Јапана и САД. Главни град Нукуалофа претрпио је велику штету, изјавила је премијерка Новог Зеланда Џасинда Ардерн и додала да нема извештаја о повређенима или погинулима, али да пуна процена није могућа јер су комуникације у прекиду. "Цунами је изазвао велики удара на обали са северне стране Нукуалофе, а чамци, бродови и велико камење избачени су на обалу",









