Kirjos priredio senzaciju na AO! Australijanci eliminisali najbolji dubl sveta iz Hrvatske

Sportal blic 21.01.2022  |  N. Z. L.

Najbolji dubl sveta koji čine hrvatski teniseri i , eliminisan je u drugom kolu od domaćih igrača, i .

Austalijski par je do pobede stigao u dva seta, rezultatom 7:6 (10:8) i 6:3, te tako priredio veliko iznenađenje na prvom grend slemu u sezoni. Prvi set je obeležila revija brejkova, a bolje su se snašli Kirjos i Kokinakis, koji su gubili sa 4:2, ali su onda napravili preokret, set uveli u taj-brejk i tamo iskoristili četvrtu šansu za 1:0. U drugom setu australijski dubl je zaigrao mnogo bolje, uspeli su da protivnicma oduzmu servis u šestom gemu i tako dođu do