Za večerom primetio probleme sa vidom: Žan Lepen imao moždani udar! Završio u bolnici
Kurir 03.02.2022
![Za večerom primetio probleme sa vidom: Žan Lepen imao moždani udar! Završio u bolnici](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Zan-Marie Le Pen, suosnivač i bivši predsednik radikalno desne francuske Nacionalnog fronta, završio je u bolnici zbog moždanog udara, rekao je danas njegov savetnik.
Lorrain de Saint Affrique potvrdio je Reutersu da je 93-godišnji Le Pen primljen u bolnicu kasno juče, a očekuje da će ga otpustiti iz bolnice u narednih 36 sati. "Današnji su pregledi pokazali da se nemamo zbog čega brinuti. Nije mu ugrožen život", poručio je on. Le Penovakćerka Marin preuzela je Nacionalni front 2011. godine, koji je kasnije preimenovala u Nacionalno okupljanje kako bi uklonila negativnu reputaciju stranke kao rasističke i ksenofobne. De Saint