Berbok sa pancirom i šlemom u poseti Ukrajini: Želim da pošaljem jasan signal! Foto
Kurir 08.02.2022
![Berbok sa pancirom i šlemom u poseti Ukrajini: Želim da pošaljem jasan signal! Foto](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Ministarska spoljnih poslova Nemačke Analena Berbok nastavila je danas dvodnevne diplomatske aktivnosti u Ukrajini i zajedno sa ukrajinskim vojnicima posetila je tzv. liniju kontakta u blizini Mariupolja na jugoistoku Ukrajine.
Sa šlemom i pancirom, Berbok je zajedno sa komandantom ukrajinske vojske i pripadnicima ove vojne organizacije obišla mesto Širokino gde se, kako prenose mediji, uverila u razmere sukoba između ukrajinskih snaga i proruskih separatista od 2014. godine. Together with 🇩🇪FM @ABaerbock visited #Shyrokyne. The former coastal village by the sea looks apocalyptic in the 21st century: military, mines & dogs. This is what🇷🇺 aggression against 🇺🇦 looks like. Grateful to 🇩🇪