Srbin je to: Tadić promašio 14. penal, trener "ne sme" da ga smeni kao izvođača!

Večernje novosti 13.02.2022  |  D. N.

FOTO: AP/Tanjug On je, nastupajući za Ajaks u 22. kolu prvenstva Holandije pomogao da "kopljanici" dođu do trijumfa kojim su opet umakli drugoplasiranom PSV-u na pet bodova udaljenosti.

Klub iz Amsterdama je pobedio Tvente sa 5:0, ali je u Dušan Tadić u 62. minutu promašio penal. To mu se desilo i u prošlom kolu, međutim... nije previše patio naš as. Već je bilo 2:0 za njegov tim, nedugo zatim se autogolom došlo i do tri pogotka prednosti, a onda je Sebastijan Haler zaokružio novu fantastičnu partiju i sa dva nova gola (uz jedan u prvom poluvremenu i jednu asistenciju, za Klasena, posle Tadićevog kornera) postavio konačan rezultat. Tadic misses