Zločini tajne službe pod velom misterije (2): Ubistvo srpskog novinara u Švedskoj otkrilo je kariku koja je vodila do Beograda i operacije "strogo poverljivo"
Blic 14.02.2022 | V. Z. C.

Ubistvo novinara Save Čubrilovića u Švedskoj jedna je od prvih likvidacija emigranata gde je jugoslovenska Državna bezbednost ostavila tragove.
Značajni predstavnik srpske demokratske emigracije Sava Čubrilović, saradnik lista "Srpska borba" u SAD i urednik lista "Jugosloven" u Švedskoj, ubijen je 15. decembra 1969. u švedskom gradu Nejsu (Nässjö) gde je živeo nakon odlaska iz Bosne. Tamošnja policija je odmah imala trag i pošla je u poteru za izvesnim Milanom Šop-Đokićem, državljaninom SFR Jugoslavije. Inspektori su otkrili da je Čubrilović bio na ručku u jednom restoranu u Nejsu sa Đokićem. Iz restorana