Pobeda odbojkaša Vojvodine za kraj ligaškog dela

RTV 23.02.2022  |  RTV (Boris Zelenbaba)

NOVI SAD - Uz dosta muke i dostojan otpor protivnika, Vojvodina je stigla do tri boda u poslednjoj utakmici ligaškog dela odigranoj u Novom Sadu. Pred timovima je plej-of i eliminaciona faza u borbi za titulu, a sa koje pozicije će u nju, novosadski će znati posle utakmice 18. kola u kojoj u nedelju u Kraljevu igra protiv Ribnice.

Vojvodina je do prvog vođstva u meču stigla tek kod prve set lopte (26:25), koju nije iskoristila, a od samog starta Radnički je, čini se uz više želje i motiva, kontrolisao rezultat. Imali su gosti u nekoliko navrata i +3, ali je domaći tim ipak izdržao sve, odbranio dve set lopte iskoristio svoju drugu i stigao do 1:0 (28:26). I u nastavku su gosti poveli uz tri poena prednosti, Vojvodina uspela da stigne do +2 (7:5) ali je Radnički nastavio sa dobrom igrom, uz