Partizanova meč-lopta u Humskoj, Dan D u plejofu Lige konferencija

Sportske.net 24.02.2022  |  Sportske.net

Fudbaleri Partizana napravili su ogroman korak napred ka plasmanu u osminu finala Lige konferencija. “Crno-beli” su u prvom meču plejofa savladali Spartu u Pragu rezultatom 1:0, a presudan je bio detalj iz 78. minuta kada je Kvinsi Menig primio odlično dodavanje Saše Zdjelara i lepim lob udarcem prebacio nemoćnog čuvara mreže.

Puleni Aleksandra Stanojevića delovali su prilično čvrsto u defanzivi kako je vreme na Letni odmicalo, mlada domaća ekipa nije uspevala da probije led i pored nekoliko odličnih prilika sredinom prvog poluvremena. Partizan je strpljivo čekao svoju šansu iz kontranapada, pa kada je Sparta bila praktično primorana da napadne, dogodio se “blic-krig” koji je navijačima beogradskog tima doneo veliku radost. Dodatni razlog za optimizam pred revanš u Beogradu (četvrtak,