Vesti kojima se raduje Partizan: Fejenord poražen u derbiju

Sport klub 27.02.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U nedelju od 12 časova i 15 minuta po srednjoevropskom vremenu na programu je bio prvi meč dana u okviru 24. kola holandske Eredivizije – u derbiju runde AZ je u Alkmaru rezultatom 2:1 (2:0) porazio Fejenord, narednog protivnika beogradskog Partizana u Ligi konferencije.

Delovalo je posle 35. minuta da se sprema potpuna katastrofa gostiju iz Roterdama kada je Dani de Vit postigao pogodak za vođstvo „Siradžija“ od 3:0. Međutim, VAR je ubrzo poništio pogodak, pa je ostalo 2:0 jer je prethodno golove u 19. i 30. minutu postigao Šveđanin Jesper Karlson. Oba puta je bio precizan sa penala. Šansu da se vrate „sa ivice provalije“ imali su fudbaleri Fejenorda u drugom poluvremenu, a naročito pošto je Lutsarel Gertruida postigao pogodak u