"Svaka zloupotreba biće sankcionisana": U FBiH počela kontrola cena osnovnih životnih namirnica (foto)
Blic 28.02.2022
!["Svaka zloupotreba biće sankcionisana": U FBiH počela kontrola cena osnovnih životnih namirnica (foto)](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
S obzirom na to da je potražnja za robom široke potrošnje u BiH poslednjih dana izuzetno porasla, Federalna uprava za inspekcijske poslove obavestila je kako od jutros vrši intenzivne inspekcijske nadzore nad provođenjem odluka Vlade FBiH o formiranju cena i marži u FBiH.
Kako je rečeno, kontrole se naročito odnose na osnovne životne namirnice brašno, ulje i šećer, piše Srpskainfo. Iz Federalna uprava za inspekcijske poslove apeluju na privredne subjekte i druge pravne i fizičke osobe koje obavljaju trgovinu pomenutim proizvodima, i na malo i na veliko, da prilikom formiranja cena vode računa o životnom standardu građana i stabilnosti tržišta. – Upozoravamo da će sve zloupotrebe uslova slobodnog formiranja i nerazumnog povećanja