Epl, Harli Dejvidson i Gugl obustavili prodaju svojih proizvoda u Rusiji
N1 Info 01.03.2022 | Autor:Hina/Reuters

Velike američke kompanije, među kojima su Epl, Gugl i Harli Dejvidson obustavile su prodaju svojih proizvoda u Rusiji kao odgovor na rusku invaziju na Ukrajinu, i tako se priključile sve većem broju kompanija koje su preduzele iste korake.
Epl je objavio da je zaustavio prodaju svojih telefona „ajfon“ i drugih proizvoda u Rusiji, a Harli Dejvidson je prekinuo svoje poslovanje i isporuku svojih motocikala. Najveće svetske brodske kompanije MSC i Maersk su u utorak zaustavile kontejnerski prevoz u i iz Rusije čime se pojačava izolacija te zemlje. „Duboko smo zabrinuti zbog ruske invazije na Ukrajinu i stojimo uz sve ljude koji trpe posledice toga nasilja“, navodi se u saopštenju Epla koji je između





![[ANALIZA] Stavljamo pod lupu rekordne isporuke ruskih vojnih aviona i helikoptera u 2025. godini: Dok Srbija čeka, Etiopija…](https://nstatic.net/134/41334134jgoirg.jpg)






