Fudbal: "Golubice" slavile u derbiju protiv Mašinca (0:2)

Subotica.com 06.03.2022  |  Subotica.com

Spartak je slavio protiv Mašinca u Nišu sa 2:0. „Golubice“ su golovima Vilete Slović i Anastasije Ćirić došle do trijumfa protiv Nišlijiki u 13. kolu Superlige. Boljom igrom Subotičanke su stekle prednost u prvom poluvremenu, a pobedu protiv neogodne ekipe Mašinca u nastavku potvrdile pogotkom Ćirićeve.

Od starta utakmice Spartak je nametnuo svoj ritam, ali se Nišlijke nisu predavale. Čvrstom odbranom su odolevale napadima šampionki sve do 27. minuta kada je posle prekršaja dosuđen kazneni udarac za gošće. Violeta Slović bila je precizna sa bele tačke i Subotičanke dovela u vođstvo – 0:1. Pokušale su igračice mašinca da pomrse konce „golubicama“, ali i ovog puta bezuspešno. U nastavku je Spartak samo potvrdio odličnu igru i još jednom zatreaso mrežu Mašinca.