Svedok neispričanih priča: Godišnjak Istorijskog arhiva Grada Novog Sada na Međunarodnom sajmu knjiga
Blic 07.03.2022
![Svedok neispričanih priča: Godišnjak Istorijskog arhiva Grada Novog Sada na Međunarodnom sajmu knjiga](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Godišnjak Istorijskog arhiva Grada Novog Sada upoznaje čitaoce sa nekim zaboravljenim činjenicama iz lokalne istorije, produbljuje znanja o prošlosti i popularizuje manje poznate teme za koje Novosađani svakako treba da znaju.
Jedan od brojnih izlagača na Međunarodnom sajmu knjiga u našem gradu je i važna institucija, vekovni i decenijski hroničar grada- Istorijski arhiv Grada Novog Sada, koji predstavlja svoj Godišnjak. Petar Đurđev, istoričar i direktor Istorijskog arhiva Grada Novog Sada kaže da mu je izuzetna čast što se ova institucija našla kao izlagač uzimajući u obzir značaj Novosadskog sajma i njegovu dugu tradiciju i istoriju. -Jedan deo naših poslova je i izdavačka delatnost,