Русија има одговор ако јој забране продају нафте: Тешко ће ЕУ наћи нове добављаче, цена ће ићи и до 300 долара за барел!

Курир 07.03.2022
Русија има одговор ако јој забране продају нафте: Тешко ће ЕУ наћи нове добављаче, цена ће ићи и до 300 долара за барел!

Русија је упозорила данас на "катастрофалне последице" за светско тржиште у случају уводјења западног ембарга на руску нафту, што разматрају Вашингтон и Европска унија као узвратну меру због руске војне интервенције у Украјини.

"Потпуно је јасно да ће одбијање куповања руске нафте завршити катастрофалним последицама за светско тржиште", рекао је руски вицепремијер задужен за енергију Александар Новак. Скок цена, рекао је, могао би да буде непредвидљиви и да достигне преко 300 долара за барел, чак и више, пренеле су руске агенције. Према Новаку немогуће је брзо заменити испоруке руске нафте европском тржишту неким алтернативним извором. "За то је потребно више година и то ће бити много

Прочитајте још

Неком рат, неком брат

Неком рат, неком брат

Радар пре 12 минута

Кључне речи

Свет, најновије вести »