Двери: Забрана уласка Ковићу у БиХ део агресије према српском народу

Бета 14.03.2022

Покрет Двери данас је оценио да је забрана професору Филозофског факултета у Београду Милошу Ковићу да уђе у Босну и Херцеговину (БиХ) део "комплексне агресије" која се спроводи у региону према српском народу и освета Ковићу јер "брани истину, косовски завет и Устав Србије, као и Српску православну цркву" (СПЦ).

"Актуелна западна антируска хистерија користи се у овом случају и за напад на све српско, та хајка се очигледно наставља и убрзава на наше очи", истакле су Двери и затражиле да власти у Србији "оштро осуде поступање БиХ према Ковићу и уведу све реципрочне мере".

По наводима Двери оптужбе Европског парламента на рачун СПЦ, уз како се наводи, скандалозно и неприхватљиво означавање СПЦ као Православне цркве у Србији, Црној Гори и БиХ, сведоче о отвореној агенди покушаја укидања права на постојање српског духовног, националног и државног идентитета.

Како су медији јавили, Гранична полиција БиХ на граничном прелазу Вардиште крајем прошле седмице није дозволила Ковићу да уђе у БиХ, уз образложење да представља опасност по безбедност БиХ.

(Бета, 14.03.2022)

Повезане вести »

Кључне речи

Политика, најновије вести »