Svetsko atletsko prvenstvo u prestonici Srbije oborilo sve rekorde: ‘Beograd je bio domaćin najuspešnijeg i nezaboravnog šampionata!’

Hot sport 24.03.2022  |  HotSport
Svetsko atletsko prvenstvo u prestonici Srbije oborilo sve rekorde: ‘Beograd je bio domaćin najuspešnijeg i nezaboravnog…

Fantastična organizacija! Tri svetska rekorda poslednjeg dana takmičenja, u kombinaciji sa rekordnim brojem zemalja koje su se kvalifikovale za finale, obezbedile su da se Svetsko atletsko prvenstvo u dvorani Beograd 22 završi na vrhuncu.

Tokom tri dana uzbudljive akcije u Beogradu, u Srbiji, od 18. do 20. marta, takmičilo se 129 ekipa, a u finale su se plasirali sportisti iz 59 zemalja (57 zemalja se borilo za medalje u 2017. godini). Postavljeno je sedam rekorda šampionata i 17 rekorda regionalnih asocijacija. Ukupno 31 zemlja osvojila je medalje, od kojih je 20 osvojilo zlato, uključujući i naciju domaćina. Ovo je prvi događaj na Svetskom atletskom prvenstvu sa gledaocima od početka pandemije