Odbojka: Spartak izjednačio protiv Crvene zvezde, finalista se odlučuje u utorak u Beogradu

Subotica.com 27.03.2022  |  Odbojkaški savez Srbije

Odbojkaši Spartaka zabeležili su važan trijumf u drugoj utakmici polufinalne serije plejofa. Subotičani su sinoć, u krcatoj Hali sportova, porazili Crvenu zvezdu sa 3:1, čime su izjednačili ukupan rezultat i osigurali majstoricu u Beogradu.

Čitav uvodni set bio je u znaku izjednačene igre i velike borbe. Obe ekipe su se povremeno smenjivale u minimalnoj prednosti, uz veliki broj grešaka, pogotovo na startu meča. Ovakva slika viđena je sve do rezultata 20:20, kada je na servis liniju stupio Nikola Meljanac, koji je sa tri vezana as servisa doveo svoju ekipu na korak od vođstva. Nije trebalo puno pulenima Igora Žakića da stignu do tri set lopte, iskoristili su drugu šansu i poveli sa 1:0. Neizvesnost se