"Идемо према дну, инфлација се отима контроли": Отац евра сада шаље озбиљну поруку: "Живимо у фантазији, мора нешто да се ради са каматама"
Блиц 15.04.2022

Отмар Иссинг, славни први главни економиста Европске централне банке (ЕЦБ), кога сматрају једним од очева евра, врло је забринут због реакције на раст цена.
86-годишњак који је поставио на ноге заједничко централно банкарство Европске уније изјављује како је ЕЦБ око инфлације поставила “погрешну дијагнозу“, а данашњим доносиоцима одлука и експертима у ЕЦБ-у поручује како “живе у фантазији“ док се инфлациона спирала “отима контроли“. “ЕЦБ је масивно допринела овој замци у коју смо ухваћени и због које идемо према стагфлацијском окружењу“, нагласио је отац евра. Ова критика можда је до сада најнепријатнија за вођство












