Epski preokret Reala u Sevilji, Benzema u nadoknadi uveo kraljevski klub u predvorje titule!

Sportske.net 17.04.2022  |  Sportske.net

Fudbaleri Real Madrida slavili su nakon fantastičnog preokreta protiv Sevilje 3:2 u derbiju 32. kola španskog prvenstva koji su obeležila dva različita poluvremena kraljevskog kluba, a junak trijumfa na "Ramon Sančez Pishuanu" bio je Karim Benzema, strelac pobedonosnog gola u nadoknadi vremena.

Sevilja je povela u 21. minutu golom Rakitića iz slobodnog udarca. Veliki propust u živom zidu napravio je Eder Militao, a iskusni Rakitić je vešto iskoristio prostor i elegantnim udarcem savladao Tiba Kurtou.Domaćin je u 25. minutu poveo za 2:0 nakon gola Erika Lamele posle izvanrednog posla Korone i rutinske egzekucije Argentinca. Veliki doprinos pogotku dao je Akunja, neverovatnom asistencijom na boku, a drugom golu Sevilje kumovala je i nova greška Militao.