Marko Đurić „prvi tapšač SNS“: To ga ozbiljno kandiduje za Vučićevog naslednika
Nova 18.04.2022 | Autor:Bojana Anđelić
![Marko Đurić „prvi tapšač SNS“: To ga ozbiljno kandiduje za Vučićevog naslednika](https://nstatic.net/img/logo/s/nova.png)
Ako je verovati lideru SNS i predsedniku Srbije Aleksndru Vučiću u ovoj godini nakon formiranja Vlade podneće ostavku na predsedniču funkciju u stranci.
Tvrdi da je to izvesno iako je to do sada obećao čak 10 puta. Ako i uzmemo da je to "izvestan scenario", postavlja se pitanje ko će biti Vučićev naslednik i šta će biti kriterijum. Ako su to naglašeno divljenje uz intezivno tapšanje, onda će izbor biti jednostavan - aktuelni ambasador u SAD Marko Đurić. Aleksandar Vučić već nekoliko godina u nazad najavljuje odlazak sa čela SNS. Tvrdi da će se to desiti ove godine „nakon što pripomogne“ oko formiranja nove Vlade