Siti čuva vrh, Žezusova partija za pamćenje, Njukasl nastavio trijumfalni niz

Nova 23.04.2022  |  Autor:Oliver Mijušković

Zanimljivo popodne u Premijer ligi Fudbaleri Mančester sitija biće prvi i nakon 34. kola u Premijer ligi, pošto su sa 5:1 savladali Votford na svom terenu. „Građani“ su poveli u četvrtom golom Gabrijale Žezusa, koji je odigrao jednu od najboljih individualnih partija u sezoni.

Brazilac je do 23. minuta imao i drugi gol na svom kontu, a Siti dupliranu prednost. Nadu je gostima dao Kamara, pogotkom u 28. minutu, ali je Siti na pauzu otišao sa dva gola prednosti. Za to se pobrinuo Rodri, koji je iskoristio Žezusovu asistenciju. Početkom drugog poluvremna svaka dilema oko pobednika bila je rešena, pošto je Žezus u roku od četiri minuta postigao dva gola, od kojih je jedan bio iz penala, a drugi na asistenciju Kevina De Brujnea. Do kraja