Srbija ide na Evropsko prvenstvo!

Sportske.net 23.04.2022  |  Sportske.net

Ženska rukometna reprezentacija Srbije plasirala se večeras na Evropsko prvenstvo! Izabranice selektora Uroša Bregara su večeras u poslednjem kolu kvalifikacione Grupe 6 u Zrenjaninu savladale direktnog konkurenta za plasman na EP, selekciju Islanda rezultatom 28:22.

Srbija je ovom pobedom osigurala drugo mesto u grupi koje vodi na Evropsko prvenstvo, zajedno sa prvoplasiranom selekcijom Švedske. Prvo poluvreme bilo je prilično efikasno, naše rukometašice su kontrolisale rezultat i posle 30 minuta igre vodile su sa 19:15. U nastavku je bilo znatno više problema u napadu, malo se uvukla i nervoza u pojedinim momentima, ali je odbrana odlično funkcionisala, a u ključnim trenucima je i naša golmanka Jovana Risović bila na visini