Rukomet: Spartak se pobedom oprostio do elitnog ranga

Subotica.com 09.05.2022  |  Subotica.com

Rukometaši Spartaka pobedom su se oprostili od elitnog ranga takmičenja. Slavili su Subotičani u poslednjem kolu plejauta Superlige protiv Jugovića iz Kaća rezultatom 27:26. Iako su imali sve vreme veliku prednost u završnici su se opustili i doveli utakmicu u neizvesnost, ali osam sekundi pre kraja Miskin je rešio pitanje pobednika pogotkom sa sedam metara.

Jugović je poveo sa 2:0 golovima Regodića i Minkova i stečenu prednost uspevao da sačuva dobrom odbranom sve do osmog minuta kada su Subotičani smanjili pogotkom Milunovića, a potom brzim golom posle kontre preko Vještice poravnali rezultat. Nakon velike borbe od 11. minuta Spartak je prokrenuo rezultat u svoju korist. Odličnom i efikasnom igrom u napadu uz borbenu odbranu Subotičani su stekli prednost od 8:4 posle 20. minuta. Do kraja prvog dela se vodila borba