Tamara Jokić i Sara Koreja održale koncerte na Kolarcu: Veče za ljubitelje tradicionalnog portugalskog i španskog zvuka
Blic 20.05.2022
![Tamara Jokić i Sara Koreja održale koncerte na Kolarcu: Veče za ljubitelje tradicionalnog portugalskog i španskog zvuka](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Tamara Jokić iz Srbije i Sara Koreja iz Portugala održale su dva odvojena koncerta sinoć na istoj pozornici Kolarčeve zadužbine, u okviru 23. izdanja Guitar Art festivala (GAF) na veliko oduševljenje publike koja voli fado i umetnost flamenka.
Bile su to dve zasebne muzičke celine, dva poglavlja, univerzuma i fragmenta, dve jedinstvene pevačice koje dele scenu Kolarca putem jedne bogate muzičke večeri koja je namenjena pravim ljubiteljima tradicionalnog portugalskog i španskog zvuka. Dvostruki muzički program svečano je otvorila ambasadorka Portugala u Srbiji Marija Viržinija Mendes da Silva Pina rečima da je “divno biti u punoj sali Kolarca sa divnom muzikom”. “Imate sjajnu pevačicu Tamaru Jokić, imala