Преживела титаник и још 2 бродолома и носила надимак непотопива дама: Живот јој био обележен трагедијама, али и теоријама завере!
Курир 29.05.2022

Виолет Џесоп рођена је у Аргентини 1887. године, у породици ирских досељеника, али јој је детињство било обележено болешћу.
Дуго је боловала од веома тешке врсте туберкулозе. Доктори су јој давали мање од годину дана живота, али је жилава Виолет успела да се спасе, да се избори са болешћу и оздрави. Живот Џесопових у Аргентини изгубио је смисао након смрти Виолетиног оца, те се њена мајка, са шесторо деце, враћа у Европу. Преселлили су се у Енглеску, где се Виолетина мајка запослила као стјуардеса на путничким бродовима, пише Историјски Забавник. Међутим, убрзо се разболела, те је












