Zvezdi pripala drama: Partizan ispustio veliku priliku, crveno-beli u pol poziciji pred treći meč

Večernje novosti 29.05.2022  |  A. Ilić

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu Partizana 85:81 u drugom meču finala plej-ofa ABA lige i povela 2:0 u finalnoj seriji, koja se igra na tri pobede.

FOTO: M. Vukadinović Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nikola Kalinić sa 25 poena, dok je Luka Mitrović dodao 14. Kod gostiju, najbolji je bio Aleksa Avramović sa 21 poenom, a Matijas Lesor je ubacio 18. Partizan je bolje ušao u meč, ali je Zvezda dobrom igrom u napadu prvu četvrtinu dobila 29:18. Domaći košarkaši su u većem delu druge četvrtine imali prednost od osam do 12 poena, a Partizan je uspeo u finišu prvog poluvremena da smanji prednost Zvezde na