Fudbal: „Golubice“ u finalu Kupa Srbije, savladana Crvena zvezda u Beogradu (0:1)

Subotica.com 30.05.2022  |  Subotica.com

Fudbalerke Spartaka plasirale su se u finale Kupa Srbije. „Golubice“ su slavile u Beogradu protiv Crvene zvezde sa 1:0 pogotkom Živane Stupar i tako obezbedile priliku da odbrane duplu krunu.

Bio je bolji rival na terenu tm Borisa Arsića, ali se ni Crvena zvezda nije predavala. Imale su „golubice“ svoje šanse, ali ih u prvih 45. minuta nisu realizovale. Nastavak susreta protekao je u još ofanzivnijoj igri Subotičanki, a povoljnu priliku iskoristila je Živana Stupar u 69. minutu i zatresla mrežu crveno – belih. Ispostavilo se da je to i jedini gol viđen na ovom susretu, ali vredan plasmana u finale i novu šansu da se „golubice“ bore za trofej Kupa