Srpski boks na zlato čekao 37 godina, a onda u jednom danu stigao do dva: Posle Abasa i Agejev postao šampion Evrope

Danas 30.05.2022  |  N. M.

Srpski boks je na zlatnu medalju čekao 37 godina, a onda je u jednom danu osvojio dve; posle Vahida Abasa i Artjom Agejev uspeo je da na Evropskom prvenstvu u Jerevanu osvojio najvrednije odličje.

Vahid Abas je prvo, jednoglasnom odlukom sudija pobedio gruzijskog boksera Laša Gurulija i osvojio zlatnu medalju na šampionatu Starog kontinenta u valter kategoriji. Prvu rundu dobio je sa 4:1, da bi iduće dve dobio maksimalnim glasovima arbitara (5:0). Bokser Crvene zvezde doneo je danas prvo od dva moguća zlata našoj zemlji. A drugo je izvojevao Artjom Agejev koji je u finalu, u kategoriji do 80 kilograma, savladao Alfreda Kromvela Komeja iz Italije. Artjom