Jakšić od heroja do tragičara, Novi Beograd posle peteraca ostao bez evropske krune

RTS 04.06.2022

Vaterpolisti Novog Beograda nisu uspeli da osvoje titulu prvaka Evrope. Novobeograđani su poraženi od Pro Reka posle peteraca, u regularnom delu utakmice rezultat je bio 13:13, dok je nakon penala italijanski gigant trijumfovao sa 17:16.

Novobeograđani su krenuli veoma dobro i imali prednost od samog početka. Pro Reko je preokrenuo na 1:2, ali su Dušan Mandić i Nikola Jakšić pokrenuli seriju od tri uzastopna gola. Imali su domaćini dva gola viška, pre nego što su Italijani izjednačili na 4:4 do kraja prve četvrtine. Očekivano, druga nije bila toliko efikasna, ali su izabranici Igora Milanovića zadržali gol prednosti pred odlazak na odmor. Treća četvrtina donela je nesvakidašnju situaciju da su