Srpski atletičari osvojili 10 medalja na Balkanijadi: Ivana Vuleta uzela dva zlata

Euronews 20.06.2022  |  Autor: Euronews

Atletičari Srbije ostvarili su zapažen rezultat na Balkanijadi u Krajovi gde su u dva takmičarsla dana osvojili ukupno 10 medlaja, od čega pet zlatnih, tri srebrne i dve bronzane.

Prvakinja Balkana, ali u troskoku, postala je Ivana Vuleta koja je skočila fantastičnih 14.24 metara, Dragana Tomašević je rezultatom 58,16 metara osvojila prvo mesto u bacanju diska, dok je u bacanju koplja Adriana Vilagoš slavila rezultatom 60,51 metara. Srebrom se okitila naša fantastična četvorka na 4 x 100 m u sastavu: Boško Kijanović, Strahinja Jovančević, Aleksa Kijanović, Stefan Kaljuš, rezultatom 39.85 sekundi. Bronzanu medalju osvojila je Milana Tirnanić