Brojne medalje za niški plesni klub "Fenix", ali nedovoljno novca za Evropsko prvenstvo

Južne vesti 20.06.2022  |  T. Radovanović Južne vesti

Plesači kluba Fenix iz Niša osvojili su ukupno 37 medalja na takmičenju “Serbian International Dance festival” u Jagodini, u različitim kategorijama i disciplinama.

Brojnim uspesima plasirali su se na Evropsko prvenstvo u Grčkoj, ali zbog nedovoljno novca formacija Fenix-a ipak neće otići na to takmičenje. Uspešni u različitim kategorijama; foto: Goran JordanskiMeđunarodni festival u Jagodini održano je 12. juna, a bilo je više od 1.500 učesnika. Niški plesači osvojili su 26 zlatnih, 7 vicešampionskih i 4 bronzane medalje. Na ovom takmičenju Plesni klub Fenix je učestvovao sa svojih 200 plesača, kao najbrojniji klub. Osvojio