Splićanka pogledala meni i nije više bila gladna: Ovaj omlet kao da je od zlata! Samo da je pročitalala sitna slova!
Kurir 21.06.2022
![Splićanka pogledala meni i nije više bila gladna: Ovaj omlet kao da je od zlata! Samo da je pročitalala sitna slova!](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Splićani su tokom turističke sezone osetljivi na cene u ugostiteljskim objektima, piše Slobodna Dalmacija. Kako i ne bi, kad su razlike u letnjem i ostatku godine prilično velike.
Svakog leta ista priča, naši čitaoci su šokirani cenama i fotografišu račune. Tako smo pre nekoliko dana pisali o visokim cenama kafe na Bačvicama i Žnjanu. Na Žnjanu je jedan gost šoljicu omiljenog crnog pića platio 22 kune (1 evro-7,5 kune), a drugi na Bačvicama čak 25 kuna. "Popila sam kafu na Vidilici, a kako sam malo ogladnela odlučila sam da proverim šta je na meniju. Kad sam videla da omlet košta 80 kuna, bio sam jako gladan", kaže čitateljka Slobodne