Ako ste bili u Atini, a niste se kupali na ovoj plaži i ovde jeli suvlaki i giros, kao da tamo niste ni bili: Sve to preporučuje ovaj čuveni srpski pevač

Blic 24.06.2022
Ako ste bili u Atini, a niste se kupali na ovoj plaži i ovde jeli suvlaki i giros, kao da tamo niste ni bili: Sve to…

Devedesetih godina prošloga veka muzičaru Zoranu Kikiju Lesendriću, frontmenu grupe „Piloti“, Atina je postala drugi dom. Uz naše proslavljene sportiste i trenere, postao je jedan od Srba koji su, prema rečima Grka, oplemenili njihov sport i kulturu, a kruna toga je titula počasnog građanina opštine Atine – Neo Iraklio, koju je dobio na inicijativu Jorgosa Papandreua, bivšeg ministra spoljne politike i premijera Grčke. A Atina je za njega jedan od najlepših gradova na svetu.

– Klima, arhitektura, ambijent, energija, sve to čini ovaj grad, makar meni, jednim od najlepših mesta za život. Iako se nekome ne dopada na prvi pogled, to je samo prvi utisak koji se brzo popravi. Imao sam sreću da me s Atinom upoznaju rođeni Atinjani, koji su me proveli kroz sve delove grada, od zelene Kifisije na severu do Pireja, u kom živi duh bunta. Sve je to savršen sklop različitosti koje vas opčine lepotom. Svaki deo ima neku draž i po čemu je poznat.

Pročitajte još

Ključne reči

Najnovije vesti »