Hrvatska opet bez Svetskog prvenstva: Finska slavila u Rijeci (VIDEO)

Vesti online 03.07.2022  |  N1

Košarkaška reprezentacija Hrvatske nije uspela da se plasira u drugu fazu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, pa će Mundobasket ponovo proteći bez Hrvata. Izabranici Damira Mulaomerovića u nedelju su u Rijeci izgubili od selekcije Finske rezultatom 81:79 u dramatičnoj završnici.

Mogućnost da se Hrvatska uopšte bori za prolaz u drugu fazu stvorila se kada je Slovenija ranije u nedelju u gostima pobedila Švedsku, ali ni ova poslednja šansa za favorizovanu Hrvatsku nije iskorišćena. Hrvatska takmičenje u C grupi završava sa poražavajućim skorom 1-5. Nije delovalo da će ishod biti povoljan za Hrvatsku na startu meča – gosti su vodili tokom celog prvog poluvremena, neretko su imali i dvocifrenu prednost, sve do finiša treće četvrtine. Tada su