Protest u Novom Sadu zbog spomenika i liste sa fašistima
N1 Info 11.07.2022 | Autor:N1 Beograd

Protest protiv spomenika "Nevinim žrtvama 1944/1945." održava se danas u Novom Sadu, na mestu na kom je pre desetak dana počelo postavljanje tog memorijala, u naselju Liman.
Kako javlja reporterka N1, građani su počeli da se okupljanju nešto posle 17h. Veliko je nezadovoljstvo dela novosadske javnosti namerom gradskih vlasti da podignu spomenik – tome se protivi više nevladinih organizacija i deo opozicije. Razlog za to je lista koju je SVM priložila inicijativi za podizanje spomenika još 2017. godine u Skupštini grada. Na toj listi je 1300 imena, a na njoj je više desetina osuđenih ratnih zločinaca, saradnika okupatora čak i






![[POSLEDNJA VEST] Vučić: „Nabavljamo PVO sistem HQ-9 i lovce“](https://nstatic.net/791/42015791zcrfdd.jpg)

