Kon: Jedna osoba sada može da zarazi do 20 ljudi, ali je ovo postala blaga bolest

RTS 19.07.2022
Kon: Jedna osoba sada može da zarazi do 20 ljudi, ali je ovo postala blaga bolest

Epidemiolog Predrag Kon rekao je za RTS da u zdravstvenim ustanovama maska treba da se nosi obavezno, jer nam se dešavaju zaražavanja u njima, a obavezna je maska i u socijalnim ustanovama. Omikron se razgranao i sada jedna osoba može da zarazi njih dvadeset, ali je ovo ipak postala blaga bolest, kaže Kon.

Epidemiolog Kon rekao je gostujući u Beogradskoj hronici da on nosi masku u zatvorenom prostoru gotovo uvek, na poslu nosi tokom čitavog radnog vremena. "U zdravstvenim ustanovama maska treba da se nosi obavezno, jer nam se dešavaju zaražavanja u zdravstvenim ustanovama. Obavezna je maska i u socijalnim ustanovama, jer tamo možemo da zarazimo nekog ko može da dobije tešku formu i da ne daj bože strada" istakao je Kon. Prema njegovim rečima, nošenje maske je i dalje

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »

I u udvorištvu treba naći meru

I u udvorištvu treba naći meru

Radar pre 56 minuta
Glup kao top

Glup kao top

Radar pre 56 minuta
Zaboravi, ako možeš

Zaboravi, ako možeš

Radar pre 56 minuta
Kako nastaju vođe

Kako nastaju vođe

Radar pre 56 minuta