Kon: Jedna osoba može da zarazi 20, sada imamo blagu bolest

Dnevnik 19.07.2022  |  Tanjug
Kon: Jedna osoba može da zarazi 20, sada imamo blagu bolest

BEOGRAD: Epidemiolog Predrag Kon ukazao je danas na to da se omikron soj korona virusa razgranao tako da sada jedna osoba može da zarazi 20 osoba, ali i da je dobro to što je ova bolest postala blaga.

Kon je na RTS-u naveo da ne treba da iznenadi ukoliko dođemo i do 10.000 zaraženih u jednom danu i dodao da se u naredne dve nedelje očekuje porast, opet naglašavajući da je kovid 19 postala blaga bolest. Ističe da je neophodno nositi zaštitne maske u zdravstvenim ustanovama jer se upravo tamo dešavaju zaražavanja, ali i u socijalnim ustanovama jer tamo, kako kaže, možemo da zarazimo nekog ko može da dobije tešku formu i da strada. Dodaje da je nošenje maske i

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »

I u udvorištvu treba naći meru

I u udvorištvu treba naći meru

Radar pre 55 minuta
Glup kao top

Glup kao top

Radar pre 55 minuta
Zaboravi, ako možeš

Zaboravi, ako možeš

Radar pre 55 minuta
Kako nastaju vođe

Kako nastaju vođe

Radar pre 55 minuta