Supruga nemačkog kancelara bacila u đubre poverljiva dokumenta: Skandal u Nemačkoj zbog kršenja pravila o reciklaži
Kurir 23.07.2022
![Supruga nemačkog kancelara bacila u đubre poverljiva dokumenta: Skandal u Nemačkoj zbog kršenja pravila o reciklaži](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Supruga njemačkog kancelara Olafa Šolca, Brita Ernst više puta je bacila privatna dokumenta u smeće, prenosi magazin Špigl.
Ne samo da su ta dokumenta bila pomešana sa drugim otpadom, što je kršenje pravila o reciklaži, već su neka od njih bila poverljiva. Nemački medij dobio je deo smeća Šolcovih zahvaljujući komšiji para u otmenoj stambenoj zgradi u Potsdamu. Ernst (61) je ministarka obrazovanja u saveznoj državi Brandenburg. Čini se da ima naviku da baca poverdljiva dokumenta a da ih prethodno ne provuče kroz sekač papira, piše Špigl u tekstu "Da li je ovo tajna ili može da se