Na ''Gudisonu'' kao na frontu - Trojica povređenih, Čelsiju bodovi, debi Kukurelje!

Sportske.net 06.08.2022  |  Sportske.net

Današnji program u okviru prvog kola engleske Premijer lige kompletirala je utakmica na ''Gudison Parku'', gde je Čelsi kao gost savladao ekipu Evertona sa 1:0.

Prvo poluvreme obeležila je bolja igra Čelsija, ali i povreda defanzivca Evertona Bena Godfrija koji je u 18. minutu morao da napusti igru, a njegovo mesto zauzeo je Holgejt. Čak osam minuta je trajala nadoknada vremena u prvom poluvremenu, baš zbog pomenute povrede i ukazivanja pomoći Godfriju. Čelsi je u prvom delu igre izveo čak 12 kornera, ali dugo nije uspeo da nađe put do mreže domaćih. U 42. minutu gosti su stigli do gola, ali taj pogodak nije priznat zbog