SAD sve zavisi od Rusije i Belorusije: Naše juniorke osvojile evropsku bronzu, ali da li će u elitu - uopšte neće brzo saznati (foto)

Večernje novosti 07.08.2022  |  Novosti online
SAD sve zavisi od Rusije i Belorusije: Naše juniorke osvojile evropsku bronzu, ali da li će u elitu - uopšte neće brzo…

ŽENSKA juniorska košarkaša reprezentacija Srbije osvojila treće mesto na Evropskom prvenstvu B divizije u Sofiji, pošto je u utakmici za plasman bila bolja od Slovačke - 62:50 (14:12, 15:15, 19:12, 14:11).

FOTO: FIBA.Basketball Treće mesto može da znači i povratak u A diviziju dogodine, što će zavisiti od statusa Rusije i Belorusije u FIBA sledećeg leta. U svakom slučaju, plasmanom među tri selekcije takmičenja u Sofiji, naš tim je ispunio cilj zacrtan na početku priprema. Posle nešto sporijeg starta – koji je došao kao posledica šokantnog poraza u polufinalu, od Portugala sa 62:55 – naše devojke su krajem prvog perioda uhvatile dobar ritam, poenima Sare Vasiljević