Monako sa desetoricom od 15. minuta, mogao i do pobede

Sport klub 13.08.2022  |  Autor:Nikola Novaković

Uzbudljiv meč viđen je u subotu na stadionu „Luj Drugi“ na Azurnoj obali – Monako je kao domaćin remizirao 1:1 (0:0) sa ekipom Rena, iako su izabranici Filipa Klemona od 15. minuta igrali sa igračem manje jer je crveni karton zbog grubog starta dobio Jusuf Fofana.

Monako nije uspeo da nastavi sa pobedama posle tri osvojena boda na premijeri sezone protiv Strazbura, dok je ovo prvi bod za Ren. Uprkos brojčanom hendikepu, Monako je imao ogromnu šansu da na poluvreme ode sa prednošću, ali penal nije uspeo da iskoristi Aksel Dijasi. Sjajno je odbranio 37-godišnji Stiv Mandanda. U 59. minutu Labord dovodi Ren u prednost, ali bod Monaku doneo je u 73. minutu Brel Embolo. U narednom kolu „Kneževi“ dočekuju Lans iduće subote, dok će