Emotivan oproštaj „šestorice veličanstvenih“, remi Srbije

Sport klub 20.08.2022  |  Autor:Vladimir Todorović

Šestorica legendarnih vaterpolista Srbije, članova tima koji je u poslednjih 15 godina osvojio sve što može da se osvoji, uključujući dva uzastopna olimpijska zlata, oprostili su se večeras od reprezentacije u remiju protiv Italije na turniru "Srbija 2022" - 9:9.

Pred punim tribinama na bazenu Milan Gale Muškatirović bilo je veoma emotivno, a legendarni šampioni Filip Filipović, Andrija Prlainović, Duško i Gojko Pijetlović, Milan Aleksić i Stefan Mitrović igrali su u poslednjoj četvrtini. U igru su ušli kada je rezultat bio 8:9, Filipović je postigao gol za 9:9, potom su Italijani izjednačili i sudije su četiri minuta pre isteka vremena „odsvirale kraj“. Kako i dolikuje sportistima koji su među najboljima u istoriji Srbije