Neporažena Crvena zvezda „pustila“ Makabi u Ligu šampiona, Pavkov presudio svojima

Danas 23.08.2022  |  O. Nikolić

Srpski prvak nije izgubio ni 24. meč u svojoj kući u nizu (2:2), ali ga je učinak u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za elitno takmičenje (3:2) koštao odlaska u grupnu fazu Lige Evrope.

Naš tim je od početka imao više od igre, češće prelazio na suprotnu polovinu terena i na sve načine tražio priliku da se što pre izjednači sa gostima u ukupnom rezultatu. Strpljivo, ali uporno, što mu se umalo isplatilo već u 12. minutu. Međutim, kada je Gelor Kanga tukao posle povratne lopte Bukarija, njegov niski šut sa distance zaustavila je desna stativa. Mogao je Gabonac da „otvori“ izraelsku ekipu i u 24. minutu, ali je tada golman Džošua Koen, uz nešto muke,