Radnički gubio sa 2:0, pa preokretom pobedio Napredak

Južne vesti 26.08.2022  |  Ljubica Jocić Južne vesti

Drugu vezanu pobedu u sezoni, a i drugu u Superligi, fudbaleri Radničkog su ostvarili u osmom kolu šampionata pošto su gubili sa 2:0 u Nišu, ali golovima Saše Marjanovića i Nikole Štulića preokrenuli i pobedili Napredak iz Kruševca rezultatom 3:2 (1:2).

Oba tima su zbog crvenih kartona meč završila sa po deset igrača. Počelo je loše po Radnički, u trečem minutu zbog rušenja Matića, Jamkam je dobio crveni karton. Iz slobodnog udarca je, zatim, Krstić postigao gol za vođstvo Napretka (1:0) od petog minuta. Samo što se pošlo sa centra, minut nakon prvog gola Kruševljana, drugi gol gostiju dao je Bastajić za vođstvo Napretka od 2:0. Tri minuta nakon gola, Bastajić je zbog udaranja Aksentijevića dobio crveni karton i