"Delfini" sprečili iznenađenje protiv Slovenaca, drugo poluvreme recept za Francusku!

Sportske.net 02.09.2022  |  Sportske.net

Vaterpolisti Srbije savladali su Sloveniju rezultatom 17:6 (5:2, 2:3, 6:1, 4:0) u okviru trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva u Splitu. "Delfini" su ovom pobedom zauzeli drugo mesto u grupi i plasirali se u osminu finala gde ih najverovatnije čeka Francuska.

Nakon šokantno visokog poraza od Mađarske, srpski vaterpolisti odgovorili su na pravi način, ubedljivom pobedom protiv Slovenaca, ukupno drugom posle trijumfa nad Izraelom. Nije sve izgledalo tako glatko, naročito ne u drugoj četvrtini nakon koje su rivali stigli do samo dva gola zaostatka, u jednom trenutku Srbija je imala tek jedan gol prednosti. Ipak, usledila je sjajna igra izabranika Dejana Savića u drugom poluvremenu, "povukao" je Strahinja Rašović sa četiri