Debakl Lajpciga, može Ajntraht i bez Kostića!

Sportske.net 03.09.2022  |  Sportske.net

U utakmici petog kola nemačke Bundeslige, Ajntraht je večeras u Frankfurtu ubedljivo savladao ekipu RB Lajpciga rezultatom 4:0! Tim iz Frankfurta polako se vraća u formu i stabilizovao je ekipu posle odlaska najboljeg igrača iz prethodne sezone, našeg Filipa Kostića.

U prošlom kolu Ajntraht je dao četiri gola u pobedi nad Verderom u Bremenu, a večeeas još jedna efikasna partija ekipe trenera Glasnera. Domaći su poveli u 16. minutu golom Kamade, a samo šest minuta kasnije prednost je duplirao Sebastijan Rode. Kod oba gola asistent je bio francuski napadač Kolo Muani. Rezultatom 2:0 ušlo se u drugo poluvreme, a u nastavku još dve lopte završile su u mreži golmana Gulašija. Treći gol za Ajntraht postigao je defanzivac Tuta u 67.