Avdija i Madar nerešiva enigma za Holanđane - Kako izgleda tabela naše grupe posle drugog kola?

Sportske.net 03.09.2022  |  Sportske.net

U senci večerašnjeg derbija u Milanu između Grčke i Italije, u Pragu je odigrana utakmica drugog kola Grupe D, u kojoj je Izrael savladao selekciju Holandije rezultatom 74:67.

Ovo je Izraelcima druga pobeda u grupi i sada sa reprezentacijom Srbije deli prvo mesto sa skorom 2-0. Finska i Poljska imaju po jednu pobedu i poraz, a na dnu tabele su Češka i Holandija sa skorom 0-2. Holanđani su bili bolji rival u prvom poluvremenu, vodili su sa 40:32 posle prvih dvadeset minuta, ali je u nastavku usledio preokret. U trećoj četvrtini je selekcija Izraela uspela da anulira prednost rivala, a sredinom četvrte je preuzela vođstvo i do kraja ga