Spektakl i istorija koja će godinama boleti Litvaniju – najveća drama Evrobasketa pripala Nemačkoj

Sputnik 04.09.2022

Košarkaški spektakl doneli su košarkaši Litvanije i Nemačke, a posle dva produžetka i velike drame slavio je domaćin u Kelnu rezultatom 109:107 (19:19, 27:22, 20:24, 23:24, 20:18). Litvaniji je ovo treći poraz na Evrobasketu što im se nikada u istoriji nije dogodilo na nekom šampionatu.

Napeto je počeo susret Litvanije i Nemačke, a trojkom je meč otvorio Marijus Grigonis. Prednost Litvanije bila je kratkog daha jer je Danijel Tajs uzvratio kroz koji minut kasnije i pokrenuo Nemce. Tokom većeg dela četvrtine Nemačka je imala minimalnu prednost, dok su i statistički parametri minimalno bili na njihovoj strani. Mnogo grešaka nanizali su Litvanci u drugoj deonici, a Nemačka to iskoristila kako bi uspela da stekne prednost. Želeli su Nemci atraktivne